Geplaatst op

De allereerste bewoners verhuizen inmiddels naar ons splinternieuwe Hof van Clothilde! Onder deze bewoners bevinden zich ook cliënten van Philadelphia Zorg, die nu hun thuis hebben gevonden in de moderne nieuwbouwappartementen. Philadelphia Zorg is een organisatie die mensen met een beperking ondersteunt om hun eigen leven te leiden volgens hun eigen wensen.

De samenwerking tussen Elan Wonen en Philadelphia Zorg heeft geresulteerd in een prachtige kans: een deel van onze sociale huurwoningen is nu toegankelijk voor cliënten met een lichte verstandelijke beperking. Hierdoor krijgen zij nu de mogelijkheid om vanuit en zorginstelling door te stromen naar een eigen woning. In Hof van Clothilde wonen deze cliënten zelfstandig, met de juiste begeleiding om hen te ondersteunen in hun dagelijks leven.

Dromen komen uit

Andrea van der Kolk, regiomanager van Philadelphia, is enthousiast: "Daarom ben ik zo blij met de samenwerking met Elan Wonen. Het is een mooie reis geweest de afgelopen jaren die er nu toe heeft geleid dat de eerste cliënten kunnen verhuizen. Hun droom komt uit, een nieuwe zelfstandige woning."

Bijdragen aan zelfstandigheid en welzijn

Marieke Heilbron, directeur van Elan Wonen, deelt dit enthousiasme. Zij overhandigde de sleutels aan een van de cliënten en benadrukte het belang van inclusieve buurt: "Het is prachtig om de sleutels te overhandigen aan deze nieuwe bewoners van Hof van Clothilde en zo bij te dragen aan hun zelfstandigheid en welzijn. Voor Elan Wonen betekent dit ook een toegevoegde waarde: namelijk een gemengd complex met een diversiteit aan inwoners."

Deel dit nieuws

Overig nieuws

Regio stelt wonen centraal in nieuwe aanpak van dakloosheid

Op woensdag 15 oktober hebben alle gemeenten in Zuid-Kennemerland, Haarlemmermeer en de IJmond samen met woningcorporaties en zorgaanbieders de intentieverklaring van het Regionaal Actieplan Dakloosheid ondertekend. Hier hoort ook Elan Wonen bij.
Lees meer

Ventileren: Ook als het buiten koud is

Als het buiten kouder wordt, is onze eerste reactie om ramen en deuren dicht te houden en de verwarming aan te zetten. Dan is het lekker warm in huis. Toch is het belangrijk om iedere dag uw huis te luchten. Waarom? Dat leggen we graag aan u uit.
Lees meer

Kom naar de Inwonersdag in Heemstede

Bent u dit jaar nieuw komen wonen in Heemstede? Kom naar de Inwonersdag op zaterdag 13 september. De gemeente leert u graag kennen en zij laten u zien wat er te ontdekken valt in Heemstede. Ook Elan Wonen is aanwezig.
Lees meer